• +90 549 233 90 99
  • info@karibu.com.tr
Bursa - İstanbul - Barcelona - Nairobi

Gelecek İkili İş Görüşmeleri

Firmamız, dünyaca bilinen uluslararası ikili iş görüşmeleri düzenleyen firmaların Türkiye partnerliğini de yapmaktadır. Belirli tarihlerdeki sektörel ikili iş görüşmelerinin yanı sıra, firmanıza özel ikili iş görüşmeleri organizasyonları da düzenlemektedir.

Lütfen sektör ve hedef ülkelere göre talep formunuzu bizlere iletin. Gerekli detaylar en kısa zamanda tarafınızla paylaşılacaktır.

B2B / Matchmaking

Firmamız, Türkiye’de faaliyet gösteren firma, dernek, odalar ve iş birliği kuruluşlarına sektörel talepleri doğrultusunda ikili iş görüşmeleri (b2b) ve sektörel firma eşleştirmeleri (Matchmaking) hizmeti vermektedir.

Talepler doğrultusunda ihracat yapmak isteyen firmanın hedef ve öncelikleri göz önünde bulundurularak hizmet türü ve ölçeği belirlenmektedir. İstenilen hizmetler firmalar ile organizasyondan en az 20 gün önce taraflarla paylaşılır.

Organizasyonlarda istenildiği takdirde ön heyet gezileri/organizasyonları ile eşleştirilen firmalar, görüşmeler öncesinde kontrol de edebilebilmektedir.

Bu tarz organizasyonlarda öncelikli amacımız; Türkiye ve diğer ülke iş adamlarının, heyet ve kuruluşların sadece tanışmanlarının sağlanması değil, hedefleri doğrultusunda iş hacimlerinin ve ihracatlarını artmasıdır.

Eşleştirme yapılan firmaların yetkinliği tam da bu nedenle oldukça önemlidir. Firmamız bu konuda mutlak kaliteyi garanti etmektedir.

B2B/Matchmaking çalışmalarında etkinlik öncesi/sonrası raporları belirlenen tarihlerde tarafınızla paylaşılır.

Ticaret heyetleri ağırlıklı olarak iki ayrı alanda yoğunlaşmaktadır:

1) Sektörel Ticaret Heyeti Programı:

Program Amacı: İhracatın arttırılması, yeni pazar araştırmaları, Türkiye’nin ekonomik ve ticari açıdan tanıtımı

Ne Yapıyoruz?
Türkiye’de yerleşik, aynı ve alt sektörlerde faaliyet gösteren firmaların, yurtdışıdaki benzer kuruluşlar ve tedarikçiler ile görüşmelerinin sağlanması, hedefe yönelik tesislerin yerinde görüşmesi ve meslek kuruluşları ile işbirliklerinin kurulması hizmetini sağlıyoruz.

2) Ülke Alım Heyeti Programı:

Program Amacı: Türkiye’nin ekonomik ve ticari açıdan tanıtımı, ihracatı arttırmak için hedef firmalara Türkiye’nin ve yerleşik üreticilerin tanıtılarak ihracat hacminin arttırılması

Ne Yapıyoruz?
Yabancı Ülkelerden bir veya birden çok sektöre yönelik olarak heyetlerinin araştırılması, araştırmalar ve talepler doğrultusunda firma eşleştirmesinin yapılması, eşleştirmenin ardından gerçekleşecek programın organizasyonun yapılması hizmetlerini veriyoruz. Aynı zamanda programa eş zamanlı olarak gerekli devlet destekleri sürecinin yürütülmesi görevini de üstleniyoruz.

Örnek vermek gerekirse; Türkiye`de makine yan sanayi sektöründe faaliyet gösteren kuruluş, birlik ya da ticaret odası meslek komiteleri yabancı ülkeye ilgili sektörde ihracat yapmak istediğinde ülkede bulunan toptancı ve alıcıların araştırılması, ihracat hedefine göre ana tedarikçi/yan tedarikçi ayrımının yapılma, bu kişiler ile görüşmelerin yürütülmesi, sektör uygunluk araştırmasının yapılması ve bu alım heyetinin Türkiye`ye getirilerek gerekli organizasyonun sağlanması hizmetleri tarafımızca verilmektedir. Alım heyeti programlarının maliyetlerinin %75`e varan tutarı uygun koşullar sağlandığı taktirde Ekonomi Bakanlığı tarafından da karşılanmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız, yabancı ülkeler ile yürütülen iş hacminin ve yabancı ülkelere ihracatın arttırılması amacıyla Alım Heyetleri organizasyonları düzenlemektedir. Bu konuda hedef pazar araştırılmasının yapılması ve devlet destek süreçleri ise firmamızın çözüm ortağı "ANC Danışmanlık" tarafından yürütülmektedir.

Yurtdışından getirilen katılımcılara yönelik olarak verilen hizmetlerimiz:

  • Türkiye`nin ekonomik ve ticari potansiyeli hakkında detaylı bilgi verilmesi
  • Görüşme yapacakları firmaların tanıtımlarının paylaşılması
  • Hedefe yönelik eşleştirmeleri yapılması
  • Türk firmalarıyla ikili görüşme organizasyonu yapılması
  • Programda yer alan tüm kurum/kuruluş ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi
  • Üretim tesislerinin yerinde incelenmesi
  • İlgili sanayi odaları ve meslek kuruluşları ile görüşmelerin yapılması

ÖNEMLİ NOT: Referanslarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Talep Formu
ya da
ya da